Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /is/htdocs/wp1098317_4FKEICI1LA/www_df_auto-poradnik/wp-content/themes/responsive/core/includes/functions-extentions.php on line 24

Wykończenie mieszkania

Kupując nowe mieszkanie najczęściej jest one w stanie deweloperskim i wtedy trzeba zdecydować jak je wykończyć?,  i kto ma to zrobić? Ja postanowiłem zrobić to samemu.

Wykończanie mieszkania 2-pokojowego z balkonem znajdującego się w stanie deweloperskim

W zeszłym roku stanąłem przed wyzwaniem wykończenia mieszkania dwupokojowego o powierzchni 35 m² zakupionego od dewelopera. Firma od której kupiłem mieszkanie zaproponowała mi że wykończy to mieszkanie za kwotie od 900 zł za m². Cena ta oczywiście będzie ksztautować się w zależności od ceny zużytch do tego celu materiałów. Uznałem jednak że jest to dla mnie za drogo, tym bardziej że tak do końca nie będę wiedział jakie materiały zostaną użyte i w jakiej cenie. Z racji że już kilka mieszkań wyremontowałem, postanowiłem samodzielnie wykończyć to małe przytulne mieszkanie.

Stan deweloperski

SAM_2884

Stan deweloperski

 

Pierwsza czynnością jaką zrobiłem było dokładne wymierzenie i rozplanowanie całego mieszkania. Ściany w pokojach były otynkowane i pomalowane na biało, łazienka natomiast była w stnie surowyn. Potrzebowałem dwoje drzwi jedne do pokoju, a drugie do łazienki, wiec jako pierwsze zamowiłem je, gdyż czas oczekiwania to 4 tygodnie, a koszt to 2000zł. Już gołym okiem było widać że gniazdka znajdowały się w innym miejscu niż bym sobie życzył, zwłaszcza w pokoju gdzie miał się znaleść aneks kuchenny więc jako pierwsze przesunąłem je tak by pasowały do moich planów. Otwór pod drzwi do łazieki był zbyt duży 90cm więc z jednej strony domurowałem 15 cm przygotowując w ten sposób otwór pod drzwi siedemdziesiątki. Jednocześnie zacząłem prace w łazience w której przygotowane było tylko przyłącze wody zimnej i odpływ rurykanalizacyjnej. Wyciąłem w ścianie rowki na rury z wodą, a w posadzce na rury kanalizacyjne. Z jednej strony przykręciłem do ściany element montażowy do WC, a obok element do bidetu. Na ścianie obok postanowiłem przykręcić element montażowy pod pisuar. Wyznaczyłem miejsce na umywalkę i prysznic, jak również na podgrzewacz wody. Kolejną czynnością było położenie kanalizacji w uprzednio wyciętych rowkach w posadzce betonowej.

WC i Bidet przykręcone i podłączone

W tym celu zużyłem  jedno kolano 100mm, jeden trójnik 100x50x100mm, cztery trójniki 50mm 8 kolan 50mm i 5 metrów rury 50mm w kawałkach. Następnie zająłem się doprowadzeniem wody zimnej jak i ciepłej z podgrzewacza, w miejsce gdzie zaplanowane były odpowiednio: umywalka, prysznic, bidet, WC i pisuar.

Gotowa instalacja wody, tymczasowo zamontowany przepływowy podgrzewacz wody.

Kanalizacja i woda gotowa

Całość tych robót trwała 10 dni. Instalacja wody zimnej jak i ciepłej wykonana została całkowicie z rurek miedzianych. Wykorzystałem w tym celu 6 metrów rury 18mm i 5 metrów rury 15 mm i mnóstwo kształtek. Po podłączeniu i sprawdzeniu szczelności rur wyrównałem posadzkę w łazience. Stelaże pod WC, bidet i pisuar zabudowałem zieloną płytą gipsowa, to samo wykonałem w miejscu gdzie planowany był prysznic, likwidujać  w ten sposób wnękę obok komina wentylacyjnego. Miejsce nad WC i bidetem również zabudowałem płyta gipsowa tworząc wnękę na całą długość ściany. Prace z płytą gipsową trwały 4 dni a potrzebowałem tylko dwie sztuki. Następnie przeniosłem się do pokoju w którym miał się znajdować aneks kuchenny, tam przykleiłem na ścianę płytki w miejsce gdzie będzie stała kuchnia. Na podłogę polożyłem najpierw folię pózniej wygłuszenie, a na górę panele podłogowe. W obrebie aneksu kuchennego na posadzkę przykleiłem płytki ceramiczne w ilości 5m² utrzymując całość na tym samym poziomie.

Płytki w miejscu aneksu kuchennego, panele w części dziennej pokoju.

Wnęka nad WC i bidetem.

W drugim pokoju posadzkę pokryłem takimi samymi panelami podlogowymi w kolorze starego dębu. Do wykonania tych prac potrzebowałem  25m² paneli podłogowych, i tyle samo wygłuszenia trwało to 3 dni. Kolejną ważną czynnością był dobór odpowiednich płytek i samo płytkowanie łazienki. Po wykonaniu ścian przyszła pora na posadzkę, jednak przed przystąpieniem do płytkowania przykleiłen na nią matę elektryczną o grubości 3mm, a następnie zacząłem płytkowanie posadzki. Zabawa w łazience z fugowaniem i silikowaniem potrwała 2 tygodnie, potrzebne było 17m² płytek o wymiarach 20x30cm na sciane i 4,5m² płytek na podłogęo wymiarach 30x60cm. W między czasie odebrałem drzwi do pokoju i do łazienki, lecz przed ich montażem pomalowałem sufity i ściany w obu pokojach. Na koniec w mieszkaniu przykleiłem listwy wykończeniowe w białym kolorze. Ostatnią czynnością był montaż WC, bidetu, pisuaru ,prysznica wraz z kabiną  i umywalki oraz podłączenie podgrzewacza wody ciepłej. W wolnej chwili zawiesiłem lampy i przykręciłem karnisze do pokoi, jak i dokończyłem oświetlenie w łazience. Całość tych prac zawarła się w ciągu 5 tygodni od chwili rozpoczęcia.

Koszt wykończenia mieszkania wyniosł: 20.000 zł.

Zdjęcia wykończonego mieszkania

Gotowa półka w łazience z dodatkowym oświetleniem Led.

Bidet i WC

Prysznic i pisuar.

Łazienka posiada ogrzewanie podłogowe.

Pokój dzienny wraz z aneksem kuchennym.

Sypialnia.

Pokój dzienny.

 

Napisano w Remont Tagi: , , , , , , ,